Аптека - комерційна організація зі складною структурою звітності, яка працює з великою номенклатурною, клієнтською та партнерською базою. Тому питання автоматизації для аптечних мереж стоїть надзвичайно гостро, адже від чіткості і злагодженості роботи всіх підрозділів напряму залежать кінцеві прибутки підприємства. Для автоматизації бізнес процесів фармакологічних підприємств фірма CompLife пропонує окрему конфігурацію "Фармакологія".
В конфігурації враховані всі специфічні аспекти ведення обліку в аптечних мережах. Особливу увагу приділено роботі з базою медикаментів, автоматизовано роботу з прайс листами постачальників, оприбуткуванням медикаментів та їх відпуском, а також реалізований модуль звітності та статистичної інформації.
Для проведення аналізу необхідно завантажити актуальні прайс-листи усіх постачальників, з якими працює підприємство, у програму. Імпорт можливий для прайс-листів у форматах: *.mvp, *.xml, *.dbf.
Після того, як усі прайси завантаженні у програму, можна формувати заявки на замовлення товарів до постачальників. У програмі є можливість формувати замовлення як по мінімальному замовленню по торговій точці так і з заявок, що надходять безпосередньо від провізорів (касирів), що працюють на касах. При цьому замовлення формується на того із постачальників, хто запропонував найнижчу ціну.
Одночасно при імпортуванні накладних приходу можливо створювати нові позиції у довіднику товарів або ж оновлювати інформацію про медикаменти (назву, заводський штрих код, назву виробника, код Моріон, тощо).
Після успішного імпорту накладної приходу є можливість перевірити коректність відпускної ціни. Якщо добуток відсотку націнки і вхідної ціни відрізняється від актуальної відпускної ціни, то програма повідомить про це користувача зафарбувавши строку відповідної позиції у червоний колір. По таким позиціям рішення про зміну поточної відпускної ціни в інформаційній базі приймає сам користувач шляхом натиснення на відповідну кнопку.
Касирам відображається актуальний залишок товарів на торговій точці. Якщо товару немає, касир безпосередньо зі свого робочого місця може сформувати заявку на замовлення цього товару, яку в подальшому буде опрацьовувати менеджер аптечної мережі.
В будь-який момент касир може знати актуальний залишок грошей в касі та суму коштів, проведених через платіжний термінал. Програма також передбачає відпуск препаратів не цілими упаковками, а окремими блістерам, штуками і т.д.